top of page
  • Writer's pictureBirinci Adventure

Acemi Airsoft Oyuncusu

Updated: Feb 23, 2023

Yaklaşık 2 aylık internet araştırması sonrası, hakkında baya bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm airsoft hobisi ile ilgilenmek için irtibata geçebileceğim kişileri aramaya başladım.

Tabi ki ilk olarak İstanbul'da bazı kişilere ulaştım. Kocaeli'de yaşamam sebebiyle bana en yakın ve her hobide olduğu gibi en hızlı iletişim kurabileceğim kişi ve organizasyonların burada olacağını biliyordum.


Airsoft bir onur oyunudur

Airsoft, paintball'a benzetilse de hem mekan sınırlaması olmaması, hem birebir askeri ekipman replikaları ile oynanması ile ciddi anlamda ayrışır. Gerçekçi simülasyon ortamı size ciddi adrenalin yüklemesi yapar ve zihninizi açar

Youtube, sosyal medya, makaleler, yurtdışı grupları, forumlar derken somut adımlar atmaya başlamıştım. Her kişiye ulaştıkça yeni bir kaynak edindim. Sonunda Kocaeli de de bir airsoft topluluğu olduğu bilgisi verildi bana. Direk temasa geçmek kolay olmadı. Ama inatçı çabalarım ile soğuk bir kış günü bir oyun etkinliklerine dahil olabileceğim bilgisini aldım ve beklemeye geçtim.


Tabiri caizse biz sana ulaşırız deyip beklememi istediler. Heyecanlıydım. Oyun günü hızlı bir mesajlaşma ile hızlı bir organizasyon ile buluşma alanına gittim. Tabi aceleci davranarak ben kendime kamuflaj almıştım bile. Oyuncak diye tabir edilen silahları da almak istesem de, kesin bir dille önce oyuna gitmem gerektiği aceleci olmamam gerektiği bana sürekli söyleniyordu.

Oyun günü gittiğimde bir baktım herkes tek tip ve bir disiplin içinde. Daha ilk günden aldığım kıyafetler elimde kalmıştı :-)

Buraya bir not düşmeliyim ki ben bu kadar ayrışmış insanı bir arada bir hobi etrafında buluşmuş görmemiştim. Hepsi bir arayış içindeyken airsoft oyunu ile tanışmış gibiydi. Beni hemen içine aldı bu düşünce.

İlk buluşma da bana yakın davranan birkaç kişi topluluğa hızlı dahil olmamı sağladı yoksa adaptasyonum baya uzun sürebilirdi. Bir kaç oyuna (senaryoya) beni dahil ederek oyuna olan bakış açımı bir tutkuya dönüştürdüler. Oyunlarda rehine olarak görev alsam da o boncukların (BB olarak isimlendiririz) etrafımda uçuşması, ilk boncuk darbesiyle duyduğum o tarifsiz acı, beni büyüledi.


Burada gerçek bir savaş simülasyonu gibi senaryolar uygulanıyordu. Askeri disiplinin yanında full adrenalin ve full performanslı bir olay vardı. Beni tamamen içine almıştı bile.

Oyun sonunda yakılan ateşler, yapılan mangallar ve karşılıksız paylaşım benim burada olmam için yeterliydi. Böylece uzun yıllar sürecek airsoft hobim başlamış oldu.

Yeni Yazı: İlk Oyun Öncesi Son Hazırlıklar...M. Gökhan BİRİNCİ @birinciadventure

15.12.2016

Comments


bottom of page