top of page
  • Writer's pictureBirinci Adventure

Airsoft - İlk Oyun Öncesi Son Hazırlıklar

Updated: Mar 30, 2021

Nerede Kalmıştık? İlk oyuna çağrılmam ve buz gibi havaya rağmen gördüğüm sıcak ortam bu hobiyi sevebileceğimi gösterdi. Oyuncaklar, ekipmanlar, kıyafetler vb. tüm araştırmaları yapmaya başladım.

İlk oyuncağım olarak uygun fiyatlı (fotolarda şekilli çıksın diye :)) bir ürün ile başlamam gerektiğini düşündüm. ASG nin M16 S.I.R Rifle ile airsoft hayatımın ilk hareketini yaptım. Kıyafet için acele etmek istemediğimden, hobidaşlarımdan fazlalık kıyafetiniz var mı gibi bir yaklaşımla paralı asker modunda ilk oyunuma başladım. Bir ocak ayıydı ve hava tabi ki yine çok soğuktu ama nedense adrenalin ve heyecandan ötürü üşüme hissi duymuyorduk.

İlk senaryolu oyunuma dahil olmuştum. Benim için önemi büyüktür. Gençlerle yoğun koşturmalı, tempolu bir oyun günü olmuştu. Eksiklerimi görüp ekipmanlarımı tamamlamak için olumlu bir gündü.

Oyuncaklar ve kıyafetler hariç tüm ekipmanlarımı Çin'den tedarik etmek için kolları sıvadım. Kendi takımımızın kamuflajına uygun olacak şekilde gerekli olan tüm malzeme ve aksesuarları öğrenip, uygun fiyatlı olduğunda satın almaları gerçekleştirdim.


Bu süreçte her Airsoft oyun takımının kendine özel kamuflaj ve ekipmanları olduğunu da öğrenmiş oldum. Çünkü iller arası düzenlenen organizasyonlarda tek tip olmanız takım olabilmeniz için çok önemlidir.

Taktik Yelek (Ciras), Şapka, Şarjör, BB vb. aciliyetli ekipmanlarımın siparişini geçerek beklemeye geçtim.


Hobinin kurallarını ve standartlarını öğrenmeye başlıyorum. Oyunlara katıldıkça yeni şeyler öğrenmeye başlıyorsunuz ve her etkinlikte gelişiminiz devam ediyor. Artık oyun oynadıkça tecrübelerimi ve deneyimlerimi biriktirmeye başlıyorum.


Yaklaşık 2-3 oyun oynadıktan sonra iller arası bir etkinliğe katılma şansım oldu. Benim için ilk deneyimdi. Detayları bir sonraki yazımda paylaşacağım. Artık Airsoft dünyasına yavaş yavaş giriyoruz.


M. Gökhan BİRİNCİ @birinciadventure

01.08.2017


Yeni Yazı: Airsoft Ruhunu Genel Organizasyonda Hissetmek...


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page