top of page
  • Writer's pictureBirinci Adventure

Motor ile ilk tanışma günü - 7 Yaş

Updated: Feb 23, 2023

Göktuğ için her yaş bir deneyim serimize 7 yaşını motor eğitimi almasını planladık. Tabi her deneyim öncesi sevecek mi keyif alabilecek mi diye ilk tanışma ve deneme günü olarak belirledik. O gün Göktuğ motor eğitimine gideceğini bilmiyordu, eğitim planlamasını daha önce yapmıştık ama o gün olacağını söylememiştik. Karne hediyesi olarak planlamıştık. Fakat pandemi sürecinde çocuklar evlerde enerjilerini atamadıkları için bunun günümüzü değerlendirmek için iyi bir fikir olduğunu düşündük ve hayata geçirdik. Bu serimizde bizler gibi orta ölçekli bir ailenin böyle bir etkinliği nasıl yapabileceğini, bütçeleri vb. tüm detayları öğreneceksiniz.


11 Ekim 2020 sabahı gezmeye gidiyoruz diye evden çıktık. Daha önceden bildiğim ve tanıştığım Mevlüt Kolay arkadaşımız ile planlamasını yaptığımız Temel Eğitim programına başlamak için Kartepe Motocross Eğitim Akademisine doğru sürdük.


Alana ulaştığımızda Göktuğ'un heyecanı yüzünden belli oluyordu. Heyecandan "Baba kalbimi kulaklarımdan duyuyuyorum" diyordu. Temel eğitim alacağımız Kazım kardeşimle tanıştık ve ön brifing aldık.


Koruyucu ekipmanları ve kıyafetleri hazır ettikten sonra eğitim alanının yolunu tuttuk. Tüm kontrolleri yaptıktan sonra ilk motorumuz olacak olan Yamaha Pocket Bike a bindik. Kısa bir güvenlik bilgilendirmesi aldıktan sonra Göktuğ'u hocasıyla başbaşa bıraktık.


Yaklaşık 1 saatlik temel sürüş sonrası, Kazım hocamızdan durum değerlendirmesi istedik. Göktuğ'un istekli olduğunu devam edebileceğini, motorik özelliklerinin kullanıma uygun olduğunu, acil durumlarda tepki verebildiğini öğrendikten sonra Göktuğ ile kısa bir sohbet yaptık.Gözündeki ışığı ve heyecanını görünce bende mutlu oldum. Temel eğitime başlaması için gerekli planlamamızı yaptıktan sonra mutlu ve eğlenmiş bir şekilde evin yolunu tuttuk.

M. Gökhan BİRİNCİ @birinciadventure 11.10.2020


Gelecek Yazı: Göktuğ Temel Biniş Eğitimine Başlıyor...19 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page